Meidän tiimi | Factor Nova

Meidän tiimi

Me kuuntelemme, ymmärrämme ja innostumme. Pidämme sinusta ja tavoitteidesi toteutumisesta huolta. Luomme rohkeasti uutta ja ideoimme isoa, mutta ymmärrämme myös yksityiskohtien tärkeyden. Suunnittelemme, visualisoimme ja tarinoimme, mutta tartumme myös tinkimättä toimeen. Rakennamme, roudaamme ja ohjaamme onnistuneita tapahtumia. Olemme paikan päällä ensimmäisenä ja poistumme viimeisenä. Olemme tehneet tämän jo yli 1500 kertaa ympäri maailmaa. Me olemme Factor Nova.

Customer Relations / BFF

Kai Ignatius

Sales Director

+358 (0) 500 604 531

kai.ignatius@factornova.fi

Anna Ahlbom

Account Manager

+358 (0)50 396 7574

anna.ahlbom@factornova.fi

Pauliina Kuokka

Account Director

+358 (0)400 70 8787

pauliina.kuokka@factornova.fi

Jarno Siitonen

Account Director

+358 (0)50 5885617

jarno.siitonen@factornova.fi

Juha Hauhio

Director

+358 (0)50 599 9033

juha.hauhio@factornova.fi

Project lead

Osmo Nunoo

Event Manager

+358 (0) 40 0527 984

osmo.nunoo@factornova.fi

Johannes Emenike

Event Manager

+358 (0) 400 588 910

johannes.emenike@factornova.fi

Iina Pihlman

Event Manager

+358(0)400 588 570

iina.pihlman@factornova.com

Anne Lahtinen

Event Manager

+358 (0) 40 715 2044

anne.lahtinen@factornova.fi

Irina Niiranen-Koli

Event Manager

+358 (0)50 535 6666

irina.niiranen-koli@factornova.com

Anton Tuuva

Event Manager

+358 (0) 40 583 4744

anton.tuuva@factornova.fi

Susanna Kujala

Freelance Producer

susanna.kujala@factornova.fi

Linda Kivistö

Event assistant

+358 (0) 45 122 3622

linda.kivisto@factornova.fi

Nina Haimi

Project Manager

Maternity leave

Tuulia Hakamäki

Project Director

+358 (0)400 699018

tuulia.hakamaki@factornova.fi

Virpi Lappalainen

Project Director

+358 (0)40 770 1691

virpi.lappalainen@factornova.fi

Piia Weittikoski

Project Director

+358 (0)40 502 1707

piia.weittikoski@factornova.fi

Igor Nikitin

Project Manager

+358 (0) 40 845 4120

igor.nikitin@factornova.fi

Creative

Nanelia Kontuvuori

Graphic Designer

+358 (0) 40 7446278

nanelia.kontuvuori@factornova.fi

Soja Heino

Designer

+358 (0)40 835 1195

soja.heino@factornova.fi

Riikka Airaksinen

Art Director

+358 (0) 40 752 4833

riikka.airaksinen@factornova.fi

Thomas Löfström

Concept Designer

+358 (0) 45 3443044

thomas.lofstrom@factornova.fi

Administration

Tarja Helin

CFO

+358 (0)40 512 6550

tarja.helin@factornova.fi

Seppo Helin

Member of the Board

+358 (0)400 443 966

seppo.helin@factornova.fi

Operative management

Mikko Noronen

Managing Director

+358 (0)400 675 227

mikko.noronen@factornova.fi